preloder

Дослідження крові

Важливо! Щоб оцінка результатів Ваших досліджень при спостереженні в динаміці була коректною і можливою до порівняння, рекомендується повторні дослідження проводити в одній і тій же лабораторії, в один і той же час, тому що в різних лабораторіях можуть застосовуватися різні методи дослідження і одиниці вимірювання.

Надійність результатів лабораторних досліджень залежить від багатьох факторів, серед яких дуже важливі: належна підготовка до аналізу, а також метод та час забору матеріалу.

1. Прийом їжі

– Кров рекомендується здавати вранці, натщесерце, з 8 до 11 години.
– Не вживати жирну їжу за кілька годин до здачі аналізу, бажано не їсти протягом 4 годин – висока концентрація жирів в крові може перешкодити будь-якому дослідженню.
– Для визначення параметрів ліпідного профілю і глюкози кров здають строго натщесерце, після 12-14 годинного голодування.
– Незадовго до взяття крові випити 1-2 склянки звичайної негазованої води, це знизить в’язкість крові, і дозволить взяти достатній для дослідження обсяг біоматеріалу, крім того, це знизить ймовірність утворення згустків в пробірці.

2. Лікарські засоби

– Якщо Ви приймаєте будь-які лікарські препарати, то слід проконсультуватися з лікарем про доцільність проведення тесту під час лікування і про можливість скасування прийому препарату напередодні дослідження.
– У зв’язку з цим рекомендується при здачі аналізів на тлі прийому лікарських препаратів, вказати цей факт.
– Кров береться перед прийомом медикаментів!

3. Фізичні навантаження

Для того щоб виключити вплив фізичного навантаження і психоемоційних факторів в день здачі аналізів рекомендується:
– Не займатися спортом.
– Виключити підвищення емоційного навантаження.
– Утриматись від вживання алкоголю упродовж 72 годин до здачі аналізу.
– Не курити принаймні за 30 хвилин до забору крові.
– За декілька хвилин перед забором крові прийняти комфортне положення (сісти), розслабитись, заспокоїтись

4. Фізіологічний стан жінки
Для ряду досліджень на гормони має значення фаза менструального циклу. Для отримання коректних результатів аналізів рекомендується:
– Уточнити оптимальні дні менструального циклу (або термін вагітності) для здачі крові на фолікулостимулюючий гормон (ФСГ), лютеїнізуючий гормон (ЛГ), прогестерон, естрадіол, андростендіон, 17-гідроксипрогестерон, пролактин, а також на специфічні маркери: інгібін В та антимюллеровський гормон.
– При оформленні бланку необхідно вказати фазу менструального циклу та термін вагітності — це гарантує отримання достовірних результатів дослідів з коректно вказаними діапазонами нормальних (референтних) значень.

Форма доктора
[contact-form-7 404 "Not Found"]
×
Форма доктора

Увійти

×

Виберіть найближчий пункт


×